O nas

„Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura” to internetowy kwartalnik (wcześniej półrocznik) literacki o zasięgu ogólnopolskim. „Inter-” publikuje współczesną literaturę polską i obcą (poezję, prozę, teksty z pogranicza literatury i przekłady), szkice krytyczne, wywiady z twórcami i badaczami literatury, rozmowy o nowych wydawnictwach oraz informacje o bieżących wydarzeniach literackich. Czasopismo prezentuje dorobek toruńskich twórców i badaczy literatury, otwarte jest jednak także na teksty autorów pochodzących z różnych środowisk twórczych. Swoje łamy udostępnia zarówno debiutantom, jak i dojrzałym twórcom i krytykom.

Zasadniczymi celami, jakie postawili przed sobą inicjujący powstanie „Inter-” toruńscy poeci, pisarze, studenci, doktoranci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, są: integracja twórców i badaczy literatury, popularyzacja tekstów literackich, promowanie współczesnej krytyki literackiej, prezentacja dorobku toruńskich autorów, krytyków i badaczy literatury oraz demonstrowanie i analizowanie najbardziej interesujących zjawisk w nowej literaturze polskiej i obcej.

Każdy numer czasopisma organizowany jest przez temat przewodni, który określa strukturę całości, choć jej nie determinuje. Poza Tematem numeru stałymi działami „Inter-” są: Poezja i Proza, Przekłady, Krytyka literacka, Rozmowy/Dyskusje i Kronika. Pismo ma także kilka rubryk prowadzonych przez stałych współpracowników.

Przy „Inter-” działa Biblioteka, a w jej ramach – cztery serie wydawnicze: Poetycka, Poetycka JEDENProzatorska i Krytycznoliteracka.

W sierpniu 2014 przy „Inter-” powstał „2-mieSIĘcznik” – cykliczny, bieżący dodatek do numeru głównego. Obecnie jest to zaprzyjaźnione z „Inter-” czasopismo redagowane przez Rafała Różewicza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s