Zespół redakcyjny

Tomasz Dalasiński (redaktor naczelny, dział Temat numeru);
Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska (zastępca redaktora naczelnego);
Rafał Różewicz (sekretarz redakcji, działy Poezja i Książki z antykwariatu);
Michał Pranke (dział Strefa debiutu);
Patryk Nadolny (dział Proza);
Natalia Dziuba (dział Krytyka literacka);
Maciej Libich (dział Przekłady);
Agnieszka Sroczyńska (dział Rozmowy/dyskusje);
Magda Górska (dział Sztuka).

_____________________________________________________________________________

Tomasz Dalasiński (ur. 1986) – au­tor książ­ki z wier­sza­mi Copyright (WBPi­CAK, 2016) oraz książ­ki pro­za­tor­skiej Nieopowiadania (For­ma, 2016). Sty­pen­dy­sta MKiDN, Mia­sta To­ru­nia oraz Mar­szał­ka Wo­je­wódz­twa Ku­jaw­sko-Po­mor­skie­go w dzie­dzi­nie kul­tu­ry, dok­tor nauk hu­ma­ni­stycz­nych, członek zarządu stowarzyszenia Instytut Badań nad Dyskursami.

Aleksandra Szwagrzyk-Dalasińska (ur. 1989) – redaktor naczelna „ProLogu”, członek zarządu stowarzyszenia Instytut Badań nad Dyskursami. Absolwentka toruńskiej polonistyki i Podyplomowego Studium Nauczania Języka Polskiego jako Obcego, doktorantka z zakresu literaturoznawstwa, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012). Publikowała w czasopismach i tomach zbiorowych. Współpracuje z WSG w Bydgoszczy jako lektor.

Rafał Różewicz (ur. 1990 w Nowej Rudzie) – autor dwóch tomików: Product placement (2014) oraz Państwo przodem (2016). Tłumaczony na język ukraiński. Mieszka we Wrocławiu.

Michał Pranke (ur. 1991) – poeta, autor tomiku wierszy b (2015) oraz przygotowywanego do druku cd. Mieszka w Toruniu.

Patryk Nadolny (ur. 1993) – student archeologii i literatury powszechnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat nagrody Grand Prix w VI OKP O Granitową Strzałę w Strzelinie (w następstwie czego zadebiutował tomikiem Wyławianie Atlantydy w roku 2014). W planach autorskich druga książka z wierszami pt. Język wszystkiego. Swoje teksty publikował w kwartalniku „eleWator”, a także w internetowych czasopismach: „Helikopter”, „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura” i „2Miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”. Amatorsko pasjonuje się zagadnieniami związanymi z kosmologią i turystyką.

Natalia Dziuba (ur. 1991) – urodzona w Brzegu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: Terapia Pedagogiczna. Wcześniej studiowała Animację Kultury z Arteterapią na Uniwersytecie Opolskim. Pasjonatka szeroko pojętej kultury i sztuki. Od dwóch lat tworzy rękodzieło. Pisze wiersze od 2008 roku, wróciła do pisania w 2016 roku. Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie poetyckim im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach oraz w Turnieju Jednego Wiersza w Świdnicy. Publikuje w „Rubikonie”.

Maciej Libich (ur. 1996) – student filologii polskiej w Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożyciel i redaktor kwartalnika „Wizje”. Teksty krytycznoliterackie, eseje, tłumaczenia oraz wywiady publikuje lub publikował w „Zeszytach Literackich”, „Nowych Książkach”, „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”, „Odrze”, „Znaku”, „ha!arcie” „eleWatorze”, „Kontakcie”, „artPapierze”, „Kontencie” i „Inter-”. Zajmuje się diarystyką XX wieku, bada dzienniki Jana Józefa Szczepańskiego. Mieszka na warszawskim Powiślu.

Agnieszka Sroczyńska (ur. 1978) – urodzona w Trzemesznie, mieszka w Trzebini. Z wykształcenia pracownik socjalny. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Publikowała w „Radostowej”, „Gazecie Kulturalnej”, „Magazynie CEGŁA”, Magazynie „Szuflada.net”. Redaktorka portalu PoeciPolscy.pl. Autorka dwóch tomów poezji: Niemocni (Miniatura 2015) i Który odchodzisz (Miniatura 2017).

Magda Górska (ur. 1993) – licencjonowana kulturoznawczyni. Aktualnie studentka Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na UMK. Pasjonatka twórczości dziecięcej i dla dziecka. Miłośniczka Art Book’ów oraz wszelkich form sztuki wizualnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s